Covid-19 virüsüne ve gelecekte olabilecek benzer durumlara karşı ek hijyen tedbirleri uygulamaya başlamış bulunmamaktayız. UVC radyasyon ışık ve klordioxit soğuk buhar ortam dezenfekte önlemleri uygulamaktayım.Dövme uygulamasında en önemli konu şüphesiz sterilizasyon!
Benim kullandığım ekipmanlar tamamen tek kullanımlıktır, ciltle temas halinde olup tek kullanımlık olmayan hiçbir malzeme kullanmamaktayız. Cilde temas etmeyen, fakat yinede en ufak risk olmaması için steril edilmesi gereken ekipmanlar için ise otoklav denen, basınçlı buharla çalışan hastanelerin ameliyathanelerinde kulanılan sterilizasyon cihazı  kulanmaktayım ,daha ileri bir steril yöntemi zaten mevcut degildir.

İşlem sırasında kullandığım çalışma alanı tek kullanımlık örtüyle komple örtülür, malzemeler onun üzerine konur, (boya kapları makineler vazelin eldiven vs..)işlem bitince komple atılır makineler hariç tüm malzemeler,  tamamen kişiye özeldir uygulama, herhangi bir risk oluşturabilecek unsur yoktur. İç rahatlığıyla dövmeniz yaptırabilirsiniz yani :)
Ayrıca  Hijyen Sertifikamızda vardır..